Dragi doktore, imam hronicnu upalu jajnika, bila sam dva puta hospitalizovana, pila antibiotike, longacef, orvazil, ciprocinal, himoral forte, neopenotran vaginalete u poslednjih tri godine, i tegobe vucem sve do danas (valjda tako mora, jer se upala nikad ne moze totalno izlijeciti, vec zalijeciti, i kontrolisati, tako mi je rekla doktorica) danas sam bila na redovnu kontrolu, i nalaz je: grlic 2 cm, konican, sa znacima hronicne upale, uterus u afv normalnog oblika i velicine, andexa skracena blago bolno osjetljivo lijevoterapija: polygynax 1* 6 veceri za redom, dijagnoze: colpitis. Cervicitis chr. Adnexo-parametritis chr lat sin. Salpingitis et oophoritis chronica, nalaz papa test dobar, (radjen pocetkom novembra) (samo mi je tako rekla) , zadnji ultrazvuk (prije pola godine) klinicki nalaz: uterus uobicajenih dimenzija, endometrijum 15mm, nalaz na jajnicima: lo uvecan 27mm*35mm cisticno izmijenjen do bo. Dijagnoze: ovarium mycrocisticum 1. Sin. Morbi ovarii, tubae uerinae et parametri non inflamatori! Na kontrolu za dva mjeseca i da radimo ultrazvuk i papa ponovimo (ispada pola godine od prethodnog testa) ja je pitam imam li ja hronicnu upalu grlica materice, ona kaze: ne, tebi je grlic cist totalno! Ok, pa zasto je onda napisala u gore navedenom". . . Cvrst sa znacima hronicne upale? Malo sam zbunjena, xelim vase misljenje. . . . Sto vas udavih sa ovim pitanjima: -) , malo sam paranoicna, ali sto cu: -) hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 16. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Sve upale koje imate su posledice hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) koju vec imate i dijagnostikovano, i treba adekvatno leciti, takodje vam savetujem da uraditie hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) jer cyste koju imate je posledica hormonskog poremacaja.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #113726

    • Poštovanje Dr, Već 15 god. imam hroničnu upalu cervicitis, od porodjaja. Niko, ali niko od ginekologa nije uspeo da me izleči. Non stop imam neku bakteriju, i nikada mi bris cerviksa nije bio negativan. Uvek pozitivan na neku od aerobnih bakterija. Samo se smenjuju bakterije. Nema koji antibiotik nisam pila po antibiogramu, i vaginalete sve koje postoje. Ništa mi nije pomoglo. Nisam sexsualno aktivna još od,, prošloga veka,, jer me unutra sve zivo boli. Papa test je uvek 2 grupa. Bakt. 3 grupa. Svake godine imam recidiv polipa od infekcije. Hormonski status je uredan. Grlić je bez ranice, nežno roze, ali uvek sa žutom sekrecijom. Ovde u Nišu sam bila kod svih ginekologa, i niko nije bio dovoljno zainteresovan za moju bolest. I sama kao zdravstveni radnik, ulažen svoj trud u lečenju, ali sve je uzalud. Molim vas za pomoc. Hvala unapred.