Postovani, vec godinu dana pokusavam da ostanem u drugom stannju. Posto imam neredovne menstruacije isla sam na bezbroj pregleda, uradila briseve, papa test, pretragu hormona 3. Dan, test opterecenja glukozom, i sve je u redu. Isla sam i na folikulometriju gde mi doktor kaze za koliko otprilike da ocekujem ovulaciju. Ali ja sam skoro ubedjena da do ovulacije ne dolazi, jer koristim i majb bejbi i lh trakice, ne primecujem nikakvu sluz u vreme kada mi dokotor nagovesti plodne dane. Zanima me koje jos analize da uradim, jer moj ginekolog nista ne preduzima vec godinu dana niti mi daje neka sredstva za podsticanje ovulacije. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 23. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa a prolaktin i testosteron samo 14 dan ciklusa) . Tako cete dobiti pravo stanje i na osnovu toga ce se odrediti adekvatna terapija.