Poštovani, pišem vam u nadi da mi odgovorite potpuno otvoreno i bez ikakvih upakivanja u ružičasto. Elem, doktor mi je saopštio da imam ektopiju, i posavetovao me je laserskim otklanjanjem iste. Želim da znam sve negativne posledice laserskog skidanja ektopije? Imam 27 god, nisam rađala, i nisam imala nikakve prethodne operativne zahvate. Da li utiče na plodnost/rađanje? Da li može da dođe do komplikacija? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicete su prakse, jer ektopija je posledica upale grlica materice (cervicitis) , inace laserskim otklanjanje ektopije, otklanja posledicu a ne uzrok, inac laserske intervencija ne utiče na plodnost ni na rađanje, vrlo retko moze doci do komplikacije.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.