Poštovani dr. Interesujeme sta je gardnarela u smislu da li je to jedan bakterija ili skup više bakterija, da li može da se javi usled nekih upala i kojih, da li može da se javi usled hronicne upale slepog creva ali se detektuje u vb i cervikalnom brisu, moja gardnerela ne regauje na lecenje metronidazolom, mozda malo i reaguje na neopenotren forte, mada sam te vaginalete koristila samo jednom i to poslednji put a orvagil vaginalete koje sam prethodno koristila i to vise puta nije bilo poboljšanja, da li da ponovim terapiju sa neopenotrenom forte ili da pijem nešto od lekova srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 09. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Gardnarela je mikroorganizam koja uzrokuje razne upale. Najbolje bi bilo da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisom i antibiogramom da bi se odredila adekvatna terapija.