Nalazim se u 30.nedelji trudnoce.Na regularnom pregledu ustanovljeno mi je da je posteljica u 2.stadijumu.Interesuje me koliki je rizik da se beba rodi revremeno.Inace,pijem Partusisten tbl 6x1,Verapamil 3x1 i Bensein 5mg 3x1 zbog skracivanja grlica materice. Bila sam hospitalizovana(tokoliza),jer je grlic bio 0.7cm .Nikakve kontrakcije ni bolove nisam imala do sada.Na strogom sam mirovanju.Da li kogu jos nekako spreciti mogucnost prevremenog porodjaja.Beba je bila na USG TT 1.5 kg i svi organi su u redu.UNAPRED ZAHVALNA

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Grlic Vam je prilicno kratak i zaista je potrebna tokoliticka terapija (mozda cak i intravenska) i mirovanje. Osim ovoga ja bih Vam savetovao da pijete 2x dnevno tabl magnezijuma i Utrogestana 2x2 tbl. Bensedin bih iskljucio. Savetujem da se strogo vodi racuna o vaginalnoj cistoci (u bakterioloskom smislu), jer je infekcija jedan od mogucih pokretaca prevremenih matericnih kontrakcija- shodno tome uradite vs V+C bris i lecite po rezultatima. Potreban je interaktivan odnos sa ginekologom i CTG provera matericnih kontrakcija jednom nedeljno da bi se reagovalo intravenskom tokolizom ako je potrebno.