Poštovana,
    Da li omfalokela mora da bude sa genetskom predispozicijom ili ne. Nije rađen dabl test beba je imala omfalokelu ali je fizički izgledala normalno kao sve druge bebe
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      omphalocoela nastaje kao posledica poremećaja u toku embrionalnog razvoja. Može se javiti kao izolovana, ali u oko 50% slučajeva omphalocoela udružena je sa različitim hromozomskim aberacijama ili drugim kongenitalnim anomalijama kao što su urođene anomalije srca, kičmene moždine, traheje i udova.