Pozdrav, postovani. . . Pisem u ime moje mame jer se o njoj radi i o njenoj analizi eho bubrega. Zanima me ako neko ume i zna da protumaci eho bubrega, ona treba da ide za jedno mesec dana kod urologa ali volela bih ako bi neko mogao da mi protumaci ovo ili priblizno objasno o cemu se ovde radi malo ranije jer zanima nas dal ima ovde mesta za brigu. . . A njen pregled je uradjen evo ovako i pise. . . . Oba bubrega ocuvanog parenhimabez stazesa retkim mikrolitima. U parenhimu gornje polovine desnog bubrega se uocava ovalna, jasno ogranicena ilako nehomogena tu promena promera oko 45mm sa centralnom tecnom zonom promera oko 10mm koja izbocuje lateralnu kontru bubrega. Unapred hvala. .

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da vaša majka treba sto pre da se javi urologu i da se uradi msct (multislajstni skener bubrega da bi se videlo tačno videlo o kakvij se tu formaciji radi, zatim će se odlučivati o daljim dijagnostičkim i terapijskim postupcima. Bilo bi poželjno da se to uradi u neko m od kliničkih centara u srbiji.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #53806