Postovani doktore, suprug ima u februaru mesecu zakazano razbijanje kamenja eswl aparatom u novom sadu. Ima kamen velicine oko 2cm, ustvari, to je grupica manjih kamencica koji cine precnik 2cm. Mene interesuje, da li ta metoda razbijanja kamenja zahteva stacionarsko lecenje, i ako zahteva koliko to u traje, ako sve ide po planu i ne bude nikakvih komplikacija.

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #52015

    • Eswl, sem u komplikovanim slučajevim bubrežne insuficijencije, poremećaja koagulacionog statusa, septičnih stanja i sl. , u 99% slučajeva ne zahteva hospitalizaciju, već se sprovodi ambulantno.