Postovani profesore,imam 20 godina i kao mali sam bolovao od nefrotskog sindroma.Zanima me da li danas sa 20 godina ,smem da unosim kao dodatke u ishrani proteine,kreatine ili aminokiseline posto se bavim sportom,a ne stizem da u dovoljnoj kolicini unosim ove materije,i da li bi to na neki nacin uticalo na ovu bolest koju sam imao kao mali,odnosno da li bi mi to unosenje bilo stetno po bubrege. Hvala unapred

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Iz Vaseg pisma se ne vidi kada ste tacni iamli nefrotski sindrom niti koji je tacan uzrok bio.Najverovatnije se radi o nekoj bubreznoj bolesti koja je izlecena.Ukoliko je od tada proslo 15 god i nista se nije desavalo u medjuvremenu(otoci,belancevine u mokraci itd) Vi ste tu bubreznu bolest,koja je dovela do nefrotskog sindroma,potpuno izlecili.U tom slucaju mozete najnormalnije da zivite,radite,trenirate,hranite se itd.Da bi ste bili sigurni da ste izleceni,najbolje je da se javite najblizem nefrologu koji ce sve to potvrditi,a to je moguce,i Vi cete nastaviti normalno da zivite i radite.Sto se tice pojedinih dodatnih stimulativnih sredstava(kreatin,aminokiseline itd)to Vam ne bih savetovao.