Poštovani doktore,
    ocu mog najboljeg druga ustanovljen je tumor na bubregu veličine 8 cm. Interesuje me ukoliko dodje do odstranjivanja obolelog bubrega pošto verujem da druge alternative nema, da li će moći sa jednim bubregom funkcionisati normalno i postoji li opasnost da se tumor proširi i na drugi zdrav bubreg?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Ukoliko se z bog tumora mora odstraniti jedan bubreg, čovek nanormalnije može živetii raditi sa jednim bubregom, ukjlučujući i teže fizičke poslove. Mala je verovatnoća da se može tumorski proces proširiti na drugi bubreg, ali se možeproširiti na okolna tkiva, što se možeutvrditi brojnim metodama.