Postovani ,moj suprug se nalazi na programu lecenja hemodijalizama od pre 4 meseca.Dg je N18,hronicna bubrezna isuficijencija.Diureza je normalna ,nivo kalijuma normalan oko4.6,nivo Na oko140.Nivoproteina oko65 u krvi.Problem je poremecen metabolizam.uree i kreatinina na osnovu kojih je postavljena dg.Nivo ureei kreatinina su na prijemu bili katastrofalni .Urea 54 , Cr1990 , sve bez simptoma.Uradjena su sva ispitivanja.Nema imunoloskih poremecaja niti metabolickih udruzenih oboljena.Visok pritisak je kontrolisan ACE inhibitorima.Opste stanje odlicno.Nivo uree je pao na vrednosti oko9 do 12 ,kreatinina na 700 do 800.Ostale bihemijske pretrage u redu.Nema drugih oboljenja.Moje pitanje je sta mislite o upotrebi leka Ketosteril za ovu vrstu problema..Inace sam medicinska sestra.Pozdrav

    Odgovoreno: 23. 05. 2021.
    • Postovana, Ketosteril uglavnom koristimo u periodu lecenja hronicne bubrezne slabosti pre dijalize. Naime, u tom periodu pacijentima savetujemo znacajno manji unos belancevina - u takvoj situaciju je dobro davati esencijalne aminokiseline (Ketosteril) posto se ne unose dovoljno hranom a jako su bitne za metabolizam. Kada zapocne lecenje dijalizom unos proteina se moze povecati pa ne vidim poseban razlog za primenu Ketosterila, posebno zato sto je skup. Nece smetati ali nema ni potrebe. Srdacan pozdrav

Komentari na pitanje: #182973

    • Vladimir Filipovic 25. 05. 2021.

      Hvala lepo za odgovor,informacija mi je od velikog znacaja...srdacan pozdrav