Postovani, imam problem sa lupanjem srce nosila sam holter 24h ovo je nalaz lekara... Sinusni ritam SF 64/103/174/min.Nalazi se 1036 VES, pojedinacnih, 5x u paru kao i 2072 SVES, pojedinacnih, povremeno po tipu SVT kao i SV bigeminija! MOLIM AKO MOZE OBJASNJENJE STA OVO ZNACI... UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 12. 01. 2020.
    • Nalaz Holtera ukazuje da imate 5 puta VES u paru sto je malign aritmija i moze prerasti u teze oblike aritmije, a preskoci iz pretkomore SVES mogu preci u atrialnu fibrilatiu. Treba detaljan pregled kardiologa sa eho srca i odgovarajuca terapija sto pre.

      M r sci med dr Slobodan Gajic