Dr imam 25 godina. Porodila sam se pre godinu i po dana od kako sam se porodila imam stalno preskakanja i aritmije srca takodje imam bol u grudima tj vise na levoj strani grudi. Bila sam kod endinokrinologa sve je bilo u redu. Takodje i kod pulmologa spirometrija je ok. Bila sam kod interniste ekg je dobar bio 92 odkucaja u min peprepisao mi je propanolol 1/4 ujutru i uvece i cardiopirin uz srca tek zakazan za decembar. Da li da pijem te tablete i zbog cega su mi prepisane ako je ekg u redu a nije radjen i ultrazvuk srca niti holter. Pizpitanje je sta raditi?

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Niste napisali vrednosti krvnog pritiska, jer sa niskim vrednostima obično je unrzan srčani rad. Predlažem da proverite i krvnu sliku, možda ste anemični. Takođe dobro bi bilo da se fizički aktivirate - svakodnevne šetnje, vožnja bicikla, plivanje. Savetujem i da radite vežbe dubokog disanja. Ako sve to ne pomogne onda započnite terapiju propranololom kao je propisao kolega, ali nastavite da budete fizički aktivni. Uzimajte i dovoljno tečnosti.
      dr milan mijailović