Imam 19 godina i zaista Vas ne bih uznemiravala svojim pitanjima,ali eto ako nadjete vremena mozete saslusati i moj problem.Vec dva mjeseca imam svakodnevne glavobolje u lijevom obrazu,nosu i iznad oka,nekad i oko cijelog oka,sve sa lijeve strane (kod doktora sam bila,upala sinusa,terapija redovno uzimana),medjutim snimak pokazuje zasjenjenje desnog maksilarnog sinusa,naravno i ceonih sinusa.Pazim na sinuse ali zasmeta mi i najmanja hladnoca i onda ne mogu ni na predavanja da odem.A prisustvo predavanjima mi je neophodno.Neki doktori su misljenja da to > nije od sinusa i da je potreban pregled neurologa.

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovana, Verujem da tegobe koje imate znacajno ometaju Vase zivotne aktivnosti. Potreban Vam je detaljan pregled ORL lekara, pa i neurologa, uz sva potrebna snimanja koja treba obaviti. Mozda nije dovoljan obican radiografski snimak sinusa. Insistirajte da dobijete uput za CT pregled te regije. Najverovatnije se stvarno radi o upali sinusa, ali morate biti sigurni. To stanje se mze resiti i nemojte odlagati i nemojte se leciti na svoju ruku. Srdacan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rancic