Poštovani doktore,
    interesuje me koji je nalekovitiji čaj za disajne organe, pluća, kako se on kuva i koliko se puta dnevno pije??
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 02. 2009.
    • Poštovana, Ne postoji jedan čaj koji je najbolji. Mnoge biljke svojim sastojcima povoljno deluju na tegobe tokom respiratornih oboljenja. Potrebno je iskoristiti blagotvorno dejstvo zagrevanja sluznice tokom uzimanja čaja, inhlaciju pare, i unos tečnosti, tj,. vode. Čajevi treba da budu blagi i da se uzimaju više puta dnevno. Za disajne organe dobra je lipa, kamilica, šipurak, zova, eukaliptus, gloginja, oman, vranilovka, bokvica i tako dalje. Odaberite po ukusu. Prof. dr Milan Rančić