Poštovanje,
    radi se o plućima. Dg: laesio rotunda paracard.pulm.sin./c34/ Radjena je bronhoskopija nalaz je pokazao ne postojanje malignih ćelija. Da li treba odstraniti hiruški?
    Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 24. 01. 2009.
    • Poštovani, Vrlo malo je navedeno elemenata i činjenica bitnih za što tačniju odluku, ali ću Vam kratko i jasno odgovoriti: Ako su maligne ćelije tipa nemikorcelularnog karcinoma pluća, i ako je odgovarajući stadijum bolesti ( manji od IIIA) i ako je dobro opšte stanje zdravlja, plućna i kardiloška funkcija OBAVEZNO treba uraditi operaciju. Odluka o vrsti lečenja je vrlo delikatna i u nadležnosti je samo kvalifikovanog tima stručnjaka iz te oblasti. Prof. dr Milan Rančić