Poštovani,
    Sestra je obolela od karcinom dojke, prošle godine u oktobru je uradjena mastektomija. Primila 8 hemoterapija (4 FAC, 4 Taxol) i 25 zračenja, terapije su završene krajem aprila ove godine. Pre 10 dana lekari su ustanovili metastaze na plućima i jetri. Juce je primila prvu hemo terapiju Taxol + Gemzar.
    Da li je po Vašem mišljenju to adekvatna terapija? Napominjem da sestra ima samo 32 godine i majka je 2 male devojčice.
    Unapred Vam se zahvaljujem i očekujem Vaš odgovor.
    Gospava Djurić

    Odgovoreno: 23. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Iako ja nisam lekar čija je uža oblast delatnosti lečenje karcinoma dojke, mogu Vas ohrabriti da je primenjena terapija u potpunosti po savremenoj doktrini. Konzilijum lekara je pre propisivanja ove terapije dobro analizirao stanje pacijenta i propisao odgovarajuću terapiju. Za detaljnije informacije obratite se ordinirajućem lekaru.
      S poštovanjem,
      Prof. dr Milan Rančić