Do koliko dana od završene terapije se toleriše temperatura 37,3 C? Zbog prehlade sam dobila Runac za terapiju, sada završavam, deset dana imam tu temperaturu, labaratorijski nalazi su u redu . Temperatura nikako da ode, pa Vas molim za savet posle kog vremena treba da odreagujem.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 07. 11. 2008.
    • Poštovana, Povišena telesna temperatura koja ima klinički značaj je ona koja iznosi preko 38,3 st. C. Moguće je da se u sklopu prehlade desila i virusna infekcija. Nekada je potrebno više vremena da infekcija bude sanirana prirodnom odbranom, jer na viruse ne deluju antibiotici. Uzmite vitamine, unosite dosta tečnosti i voća i odmorite neki dan. Zdravstveno stanje će se stabilizovati. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić