Moj sin 11.5 god ima dijagnoza Pneumonia bill , Bronchitis obstruens ac., Rhinitis allergica cave penicilin. Th: Tabl. Lecoklar a 500mg, sprey Flihonase .
    Interesuje me Vaše mišljenje kako se uništava ta bakterija Klepsiela pneumonia.

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Poštovana, Upale pluća izazvane Klebsiellom pneumoniae javljaju se obično kod osoba sa oštećenim imunitetom, ili u bolničkim uslovima. Nekada se javljaju i kao klasnične vanbolničke pneumonije. Lečenje je uobičajeno, dakle antibioticima uz dopunsku pomoćnu terapiju. Najbolje je antibiotik primeniti prema antibiogramu. Danas postoje brojni širokospektralni antibiotici koji mogu efikasno izlečiti ovaj tip upale. Pažnju treba usmeriti na ostale dve dijagnoze i tražiti od Vaših doktora da Vam razjasni: ima li Vaš sin bronhijalnu astmu ili nema. Deca sa opstruktivnim plućnim bolestima imaju češće infekcije pluća. Zbog toga dete treba da dobije i koristi adekvatnu terapiju za astmu. S poštovanjem, Prof. dr Mialan Rančić

Komentari na pitanje: #13702

    • Postovani, imam sina koji ima 2 godine. Prvi put mu je sviralo u plucima sa 11 mjeseci i pedijatrica nam je rekla bronhitis i dala nam terapiju koju ja kao majka sam izbjegla. Nakon tacno mjesec dana ponovilo se isto kasalj i sviranje u plucima i tad su mu ukljucene inhalacije. Opet nakod sada vec dva mjeseca ponovo na inhalacije. Ubrzo je dobio prvi a nadam se i zadnji napad. Posle toga sve se smirilo sa inhalacijama odemo na alergo test koji je negativan. Pio je neki sirup koji sam ja tako shvatila zaustavlja napade i bilo je ok 3 mjeseca ljetos. U septembru prosle god po preporuci nase doktorice koristi pumpicu flixotide 50 mcg. Pa na osnovu svega ovog sta sam vam napisala molim vase misljenje. Unaprijed zahvalna

    • ZEČIĆ ELDINA 23. 03. 2010.

      Moje dijete je sa dvije godine hospitalisano i dobila je dijagnozu brohitis opstruens, koristi kortikosteroide, zanima me je li astma isto što i brohitis opstruens