Počeo sam sa trećom linijom hemoterapije u onkološkom Institutu u Beogradu. Uopšte ne kašljem, ali od tada 1-2 puta dnevno izbacim sluzavu masu prošaranu krvlju.
    Šta može biti uzrok?
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Poštovani, Primena citostatskih lekova dovodi do izumiranja ciljnih ćelija, ali ovi lekovi mogu uzrokovati nekrozu i zdravih ćelija. Verovatno je to razlog zbog čega se pojavljuje takav ispljuvak. Drugi mogući uzrok je infekcija koja se javlja u sklopu oslabljenog imuniteta , a što uzrokuje citostatska hemioterapija. Doc. dr sc. Milan Rančić