Imam 41 godinu i u zadnje tri godine dva puta sam uzimala terapiju za lečenje heliko baktera, pošto su tegobe i dalje prisutne (nadutost, bol u želucu i vrlo često bol sa desne strane ispod rebara) urađen mi je ultrazvuk gornjeg abdomena. Žuč i žučni kanali su uredu ali imam kalcifikate na jetri??? I pronađen mi je kamen u levom bubregu 5 mm-dobila sam terapiju od urologa. Pokušana je i gastroskopija ali nisam uspela da progutam sondu. Urađena mi je kolonoskopija - nalaz je uredan. Napominjem da mi je otac umro u 50. Godini od tumora debelog creva a majka je umrla od tumora pankreasa - imala je i kamenje u žuči. Bila sam pušač skoro 20 godina sada ne pušim godinu dana. Šta su ti kalcifikati na jetri? Gastroenterolog mi kaže da oni ne treba da me brinu. Šta dalje, tegobe su i dalje prisutne? Pozdrav i unapred hvala!

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.

Komentari na pitanje: #53167

    • Poštovani, mojoj mami koja ima 77 godina je skoro na snimku otkriveno da je žuč kalcifikovana, predlog njenog lekara je da se ona izvadi...žučni kanali su čisti, jetra je uredu.. da li je operacija neophodna, i da li se ona radi laparaskopski ili klasično