Unazad 6 meseci imam nelagodnosti po sredini stomaka i sa obe strane, više na levu, kao i u predelu kičme na istoj strani. Bolovi se javljaju uglavnom ujutru ili posle podne. Imam tri do četiri stoloce dnevno, ne obilne, bez sluzi i krvi, ponekad su tvrđe a nekad mekše a ne često imam i proliv. Uradio sam gastroduodenuma -nalaz - grublji nabori mikoze. Posle toga pio sam sabaks i bilo mi je bolje. Svi nalazi krvi i mokraće u redu. Što se tiče kičme imam diskusherniju. U porodici niko ne boluje, ostavio sam cigarete pre 2. Godine, ređe pijem uglavnom vino. Molim vas za savet vašeg specijaliste. S poštovanjem,

    Odgovoreno: 13. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #44219

    • Gordana Tanasic 23. 02. 2012.

      Vec 6 godina, nakon operacije zuca imam problema sa zelucem. Za to vreme sam dva puta radila endoskopiju i ustanovljen mi je hronicni gastritis. Prosle godine, radila sam drugu endoskopiju i ttada sam dobola terapiju koju sam pila tri meseca i to: neksijum od 20 mg. Ujutro pre jela, ursofalk 250 mg. Tri pta prvi mesec i gastroperidon tri puta dnevno. Drugi mesec sve isto osim ursofalka koji je smanjen na dva puta dnevno, i treci mesec jedan dnevno. Medjutim nakon tih tri meseca malo mi je bilo bolje, pa su mi se problemi i dalje nastavili. Ja nemam gorusicu, vec mi se povremeno javljaju jaki bolovi u predelu pupka i u ledjima u visini zeluca. Pa moram da pijem po dav buskopana pa cak i po nekad i baralgetas da bi me proslo. A nekad moram cak i na infuziju. Istovremeno imam i mucninu i povracam ali samo pomalo kiselinu. Tada ne jedem nista i ne mogu da pijem vodu. Smrsala sam od prosle godine oko 6-7 kg. I ne mogu nikako da je povratim u normalu. Molim vas sta da radim, da li postoji neka druga terapija, efikasnija od ove, mada mi je ovu terapiju prepisao doktor koji je docent u jednoj bolnici u beogradu. Cak sam pocela da pijem i antidepresive po preporuci naravno dr. psihijatra. Jer sam u ovakvom stanju dobila strah od bolova, hrane, jer sam stalno u strepnji da cu ih dobiti. Tim sam mnogo opterecena ako mozete daj te mi bar neki savet sta da radim?