Da li kod hronične upale rektuma pored standardne predložene terapije ima učinka upotreba probiotika? Da li uopšte ima sadržaja stolice u rektumu i da li se kroz ove bakterije može i ovako delovati? Da li te bakterije dodju žive do anusa? Šta mislite o esi fermental probiotiku ili mislite da su probiotik, flobion, flonivin, liobif ili linex bolji izbor?
    Hvala od srca

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #37859

    • Radjena je sigmoidoskopija. Dijagnoza je: nespecificna hronicna upala rektuma, hem. Cvorovi 2 grupe. Isto je optvrdio i patolog. A terapija je cepici salofalk 2x500. Da li sadrzaja stolice ima u rektumu? I da li bi na primer esi fermental bio od koristi? Hvala!