Barijumom na rengenu mi je utvrdjeno da imam gastritis i malo pomeren zeludac na gore. Takode sam se lecio od Heliko bakterije.  Kad preskocim obrok u toku dana pa ogladnim naglo pocinjem da se tresem, sta god da pojedem malo teze (salamu, piletinu, kobasicu...) podrigujem posle i osecam zadah na iste, imam ucetalu pojačanu kiselinu i gorusicu popijem ponekad ranisan ili sisam gelusil lak a ako ni oni ne pomognu popijem sodu bikarbonu. Takodje imam konstantan prisutan bol i grceve u donjem delu ispod pupka (kao kad krce creva) ispustanjem gasova oni ponekad prodju. S' vremen na vreme osetim jak bol u zelucu probadajuci ili kao peckanje.  Hteo bih da napomenem da sam radio sve (4) analize stolice i na krv i svi rezultati su u redu kao i svi ostali rezultati krvne slike i td. Deda sa majčine strane je imao rak debelog creva ali je to dobio teku poznoj starosti. Pritom bi hteo da dodam da ne mogu da jedem laku hranu i da sprovodim neke dijete kao sto su mi predlagali jer sam i ovako mrsav i kliko god obilno da jedem ne mogu se ugojiti. Takodje sam astmaticar rekli su mi da i to moze da uzrokuje gastro tegobe.  Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 11. 2007.
    • Postovani,\ Tacno je da astma moze da daje odredjene gastricne i jednjacne probleme, ali pre svega treba uraditi gastroskopiju koja bolje moze da sagleda promene u jednjaku i zelucu. Grceve koje imate u donjem delu trbuha ne moraju da budu povezani sa obolenjem zeluca i jednjaka. Treba uraditi i pregled stolice na bakterije, gljivice i parasite. Javite mi se sa novim nalazima. Pozdrav A. Nagorni