U pitanju je dvoipogodišnji dečak koji odbija da vrši veliku nuždu u strahu od bola koji je imao nekoliko puta kada je stolica bila tvrda. Što više odlaže pražnjenje, situacija je sve gora. Od svog pedijatra je dobio terapiju (lactulose-3*10ml prvih nedelju dana a zatim da produži terapiju sa 10ml jednom na dan). Sve je funkcionisalo kako treba dok nismo smanjili dozu nakon prve nedelje terapije...
    Da li sme da se produži terapija sa dozom iz prvih nedelju dana i koliko bi to smelo najviše da traje?