Postovani, imam velikih problema sa hemoroidima. Imam urednu stolicu i svakog jutra u isto vreme praznjenje creva. Na dva prethodna pregleda od strane hirurga i gastroenterologa nije mi savetovana operacija. Obracao sam im se tada zbog povremenog krvarenja ili svraba usled upale (nestalo nakon antibiotika i prelaska sa Faktu masti na Delmeson). U poslednjih nekoliko meseci desava mi se i po 4-5 jutara zaredom krvarim nakon praznjenja. Kolika je uspesnost operacije i gde bi ste mi preporucili da se intervencija izvrsi?

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovani,
      Najpre treba ponoviti rektoskopski pregled i proceniti kakvi su hemoroidi. Ukoliko hirurg proceni da je neophodna hirurska intervencija ona se moze veom,a uspesno uraditi na Klinici za hirurgiju KC u Nisu i
      to od strane hirurga-proktologa.