Poštovani doktore, Herpesom (labijalnim i genitalnim) zarazila sam se pre više od deset godina, a ove godine imam genitalni herpes bukvalno bez pauze. Čim popijem aciklovir, eto ga novi. Nemam ni jednu drugu zaraznu bolest (hiv, hepatitis), subpopulacija limfocita je pokazala oslabljen ćelijski imunitet. Kako da postignem da bar mesec dana budem bez herpesa? Hvala.

    Odgovoreno: 17. 10. 2021.

Komentari na pitanje: #189635

    • Đ. Jovanović 17. 10. 2021.

      Poštovana doktorice, Veoma ste me obradovali svojim odgovorom. Niko od lekara kod kojih sam bila nije spominjao savremeniju terapiju od aciklovira. Jednom mi je prepisan izoprinozin, ali nisam mogla da podnesem taj lek i, nažalost, morala sam da prestanem da ga pijem. Veoma bi mi značilo kad biste mi predložili u kom smeru da razmišlja lekar kod kojeg bih otišla (a da to nije terapija aciklovirom). Hvala na odgovoru.