Poštovani, rezultat testa na rubeolu iz krvi je igm +10. 08 (ref. Vr. - <2, 5 +>3, 5 u/ml) igg +31 (ref. Vr. -<10 +>20 u/ml) . Rodjena sam 1981. God. Mislila sam da sam vakcinisana protiv rubeole. Da li je moguce da s ovi rezultati tacni, radjeni su pre nedelju dana, a ja do danas nisam dobila osip, nemam temperaturu, jedno se osecam malo slabo, ali to je mozda od umora. Posle koliko vremena mogu planirati trudnocu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 09. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Igm antitela se održavaju i nekoliko meseci posle akutne ingekcije-mi iy ovih nalaza ne možemo da zaključimo kada st se inficirli, ali očigledno je inekcija novijeg datuma. Planirajte trudnoću za nekoliko meseci