Uskoro treba da idem na operaciju benignog tumora na vratu. U okviru priprema za operaciju, lekar specijalista sa infektivnog odelenja mi je prepisao obaveznu vakcinaciju protiv hepatitisa b. Moja doktorka opšte prakse smatra da to nije potrebno, s obzirom da ne spadam u rizičnu grupu. Ne bih hteo da se vakcinišem ako to nije potrebno, a opet, ako jeste, ne bih da to ne uradim. Šta da radim? Hvala vam na odgovoru. Dane vidović

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #55258

    • Jusuf kamber, 23/03/2013 at 13: 54 u ordinaciju sam dosao po pucrorpei prijatelja. Vucem traumu odlaska kod stomatolaga od detinjstva, s toga sam napravio sebi veliki problem jer sam zanemario bitnost zuba za ljudski organizam. Dolaskom u ovu ordinaciju, ljubazno osoblje, njihov krajnje profesionalni i eticki prilaz pacijentu razbio je moju traumu. Podvrgnut sam hiruskom zahvatu, koji nisam ni osetio, a moram da napomenem da je radjena pod lokalnom anestezijom i da je hirurg, kao i ekipa lekara non stop komunicirala samnom tokom intervencije. Da ne nabrajam sve, krajnji ishiod je da mi je lekaska ekipa ove stomatoloske ordinacije ucinila mladjim po izgledu, a najbitnije da su mi traumu odlaska kod stomatolaga u potpunosti razbili. Sve reci havle za kompletnu lekarsku ekipubez preterivanja svakome bih pucrorpeio ovu stomatolosku ordinaciju, koja i najteze zahvate rade da pacijen ni u jednom trenutku ne oseti bol.