Poštovani, moja majka ima otvorenu ulceraciju na levoj i desnoj potkolenici (oko 10cm), zbog koje je bila hospitalizovana pre dve godine i od tada nastavila kućno lečenje (previjanje rana uz stavljanje obloga i raznih masti na rane). Promenili smo više specijalista i terapija, ali i dalje nema uspeha u saniranju ovih rana koje su povremeno vrlo upaljene i bolne. Da li mislite da bi u ovakvom slučaju moglo da se primeni hiruško lečenje ili koji bi bio Vaš savet za dalju terapiju? Hvala Vam unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 31. 05. 2021.

Komentari na pitanje: #183747

    • Poštovana doktorka Petrović-Popović Zahvaljujem se na Vašem brzom odgovoru i u nastavku Vam šaljem detalje dijagnoze koja joj je postavljena kod više lekara. Po navodu Zdravstvenog centra u Uzicu prvi put joj je postaljena dijagnoza Ulcus Extremitalis inferioris non alibi classificatis, u prilogu Vam dostavljam dijagnozu koju su oni postavili i koja se nije menjala nakon kontrolnih pregleda. Zbog trenutne epidemioloske situacije, poslednje preglede i kontole radila je kod dermatovenerologa privatno i tu je dobila novu terapiju za rane koja joj ne odgovara previše i stvara velike probleme prilikom tretiranja i previjanja rana. Htela bih da napomenem da ona rane ima vec par godina i da su se u određenom periodu malo smirile i zarastale, ali su sada ponovo počele da stvaraju ogromne probleme. U prilogu se nalazi poslednja terapija koju je dobila i nalaz antibiograma rađen sredinom maja 2021. Da li na osnovu priložene dokumentacije možete da mi predlođite sledeće korake u njenom slučaju mozemo da preduzmemo, kao i da mi preporučite centar ili specijalistu koji je najbolji za ovakve slucajeve? Hvala Vam unapred na Vašoj pomoći!