1. Proširene vene

    Pitanje broj: #155945

    Poštovani,

    Već dugi niz godina imam problem sa proširenim venama. Koristila sam razne gelove i čarape za vene, ali bezuspešno. Po preporuci koleginice obraćam Vam se u nadi da ćete i meni pomoći.

    Odgovoreno: 21. 02. 2018.
    • Poštovana,

      Ono sto bi prvo trebalo da uradite je kolor duplex scann vena nogu da se jasno vidi gde je problem i šta treba da se radi. Oboljenje vena je mehaničko oboljenje i nema tog gela ili masti koji može da reši problem. Čarape su dobre ali kao preventiva.
      Jedino hirurgija ili minimalno invazivne procedure kao sto je laserska intervencija može da reši problem. Verujte mi, nije ništa komplikovano, samo treba da se odlučite.