1. Crvenilo i otok leve potkolenice

    Pitanje broj: #158217

    Imam problem sa krvnim sudovima leve potkolenice, koja je crvena i otečena. Lečim se od februara ove godine, radila sam razna snimanja da bi se isključili drugi uzroci, i sve je u redu. Zadnji nalaz sa doplera je da nema znakova duboke venske tromboze, ali postoji limfostaza sa sekvestracijom veće količine tečnosti, potkolene arterije su prohodne, ali je protok na ata veoma nizak, nema znakova arterijske insuficijencije. Dg: oedema cruris bill. Praec 1. Sin. Lymphostaticum. Stenosis aa cruris bill. Sy lumba. Cervicale chr.
    Molim Vas da mi odgovorite šta znači ova dijagnoza i šta preporučujete osim El. Bandaže i Cardiopirina koje sam dobila da pijem.

    Odgovoreno: 07. 08. 2018.
    • Ukoliko imate problema sa potkolenim arterijama onda su zabranjene elastične čarape.
      Postoje različite metode kojima se može lečiti Vaš problem, ali bi trebalo uraditi jedan kvalitetan ultrazvuk, pa da se nakon toga vidi šta je glavni problem.
      Nekada su problem perforatorne vene, koje spajaju duboki i povrsni venski sistem i dovode do takvih tegoba.
      Ukoliko Vam treba pomoc, javite se na pregled.

Komentari na pitanje: #158217