1. Fizička aktivnost kod duboke venske tromboze

    Pitanje broj: #157931

    Pre dve godine sam imala duboku vensku trombozu donjih ekstremiteta i od tad sam na Pradaxi 150mg. Što se tiče dijagnoze, na otpusnoj listi piše: ekstenzivna duboka venska tromboza vene kave inferior, ilijačnih vena i delimično proksimalnih dubokih vena nogu. Najverovatnija agenezija hepatičnog segmenta vene kave inferior.

    Ono što mene zanima je, kakve se fizičke aktivnosti preporučuju? Volela bih da treniram, medjutim često mi se desava da i u stanju potpunog mirovanja imam otok u nogama, otežanu cirkulaciju, bol... Zanima me da li bi neki blagi treninzi to stanje popravili ili bi bilo još gore?

    Odgovoreno: 07. 08. 2018.

Komentari na pitanje: #157931

    • Dobar dan. Dijagnostikovan mi je DVT i po malo prošetam svaki dan, ali... Imam 47 godina i baš mi je potreban savet šta da radim jer bolove imam veoma velike. Problem je što sam socijalni slučaj i nemam novca za neke suplemente i dodatne preglede. Farin pijem . INR je nekad ok, nekad malo povišen. Da li postoji neki broj telefona ili bilo ko kome bih izneo celokupan problem. Sam sam ostao ali ne želim da se predem (Imam moju mačku), tek tako. Hvala.

    • Imam dve gidine duboku vensku trombozu,pila sam farin 2 gidine i od prosle nedelje sam presla na xalerto od 20mg,posle drugog dana javio mi se osecaj peckanja u celoj nozi koji nije presao. Uradila sam pinovo dopler nije se pokrenula tromboza i dat mi je fraksiparin od 0.6 i da nastavim dalje sa lekom. Medjutim drugi dan nakon fraksiparina isto mi se desava. Da li moze da bude da je jaka doza?

    • Pozdrav Doktore, imam 21 godinu i dijagnostikovana mi je duboka venska tromboza subklavije, problem imam vec 2 godine, ustanovljeno je pre 5 meseci, tromb je nakon xarelta razbijen ali treba još da pijem lek. Usled tromboze cela leva strana grudi ima izraženije vene koje otiču i bole, otoci su se smanjili ali vene se uopšte ne povlače i bol i otok se vraća i pri najmanjim aktivnostima, da li će se stanje popraviti i za koliko vremena cu moci trenirati bez bola, pozdrav

    • Prije dve nedelje mi je na dopleru ustanovljenja duboka venska tromboza a Levoj nozi,, pijem xarelto 2 x 15 mg evo dve nedelje I sad imam osecaj pecka ja na drugoj nozi, a ova na kojoj je radjen dopler se dovodi u red, nema otoka više ne trne I stanje se poboljšao jel moguće da se sad od mirovanja pojavio tromb na drugoj nozi, :( do. Lekara ne mogu doći jer sve odlozeno zbog kovida šta činiti