1. Buubljica na testisu

    Pitanje broj: #138937

    Već duže vrijeme imam kao neku vrstu bubuljice na testisu. Možda čak i godinu. Bijele je boje. I prije neki dan sam je istisnuo. Danas sam slucajno napipao na tom mjestu potkožnu izraslinu veličine zrna kafe. Ne boli cak ni na dodir. Pokušao sam da istisnem, ali nije moguće. Da li mi vi možete pomoći?

    Odgovoreno: 27. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Prvo ste istisnuli inficirani aterom to jest zapušenu lojnu žlezdu testisa koja se inficirala. Sada je u pitanju isto to, samo što nemate infekciju. Ni slučajno nemojte sami više istiskivati da ne izazovete težu i nfekciju, već se javite urologu da vam se ukloni hirurški, ukoliko vam mnogo smeta.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #138937

    • Pozdrav, imam 16 godina i na lijevom testisu malo iznad mi se pojavila kao neka kvržica bubuljica, nije nešto velika, kao neka veca vrkica na licu. Požutjelo je i kad je izraslo bilo je iste boje kao da je zrelo da pukne, nisam ništa istiskivao da ne dođe do infekcije čistio sam micelarnom vodom, još ništa ne prolazi, nisam imao nikad polni odnos niti išta. Možda jedino ima veze to što se bavim borilačkim i hrvačkim sportovima, pa nakon dosta treninga se ne otuširam, je l može biti do higijene? Zanima me je l nešto opasno ili da se ne brinem, pošto me ne boli ništa, samo kad dodirnem tu kao bubuljicu kao i svaku sto sam npr. imao na licu, ostalo je sve što se tiče spolovila normalno, evo ako se primjeti na slici nisam mogao bolje uslikati.

    • Postovani, molim za hitan odgovor! Sa leve strane testisa prilikom dodira na gore jako je hrapavo podrucije kao da je puno nekih tvrdih bubuljica. A po sredini oba testisa rasporedjeno je par plavo ljubicastih ne znam kako da definisem,  npr.bubuljica ili tackica. Sta je u pitanju? Molim za odgovor.

    • Pozdrav Neki dan sam dirao i osjetio u mosnji kod rektuma podkoznu bubuljicu mislio sam urasla dlaka.Probao sam pritiskat da izadje a onda je postalo vece.Nakon toga nisam htio da diram uzeo sam betagen kremu i mazem.Nemam nikakvih bolova ni smetnji. Da li imam razloga za brigu i trebam li se javiti lijecniku? Hvala unaprijed

    • Zdravo imam dve bele fleke na testisima nemam nikakve simptome šta da radim i sta je to

    • Postovani, imam problem jer mi se na jednom testisu pojavljuju bele bubuljice nisam ih cedio manje su od 1cm, a takođe mi se pojavljuju i sitne tačkice na penisu ali nisu kod prednjeg dela ili kod zavrsetka već na početku gde su testisi. Imam 16 godina. S poštovanjem Mirković Stefan