Poštovani,
    Već duže vreme me muče promene na koži glave. Pre mi je kosa bila duža pa nisam primećivao već samo svrbelo i pretvaralo se u perut i mislim da to odavno vučem. Kad se ošišam ili obrijem glavu pocrveni i bude izirititano i stalno izlazi na istoj regiji (sa obe strane i najviše nazad na glavi) izlazi povremeno pored nosa kada nosim bradu. Kristio sam mycoseb (katokonazol 2 posto) i gubi posle 5-7 svakodnevnog pranja a na slici je stanje posle 3-4 dana pranja kad se iritacija smiri i nastaju kao male pločice koje uklanjam trljanjem. Sve se tako smiri i bude dobro par dana al kako mi malo poraste kosa opet isto. Pretpostavljao sam da je neka gljivica, pitirijaza ili seboreja ali nisam našao ni jednu. Sliku na sajtu koja mi liči na ovo. Inače mi kosa polako proređuje već desetak godina za šta sam siguran da je nasledna muška ćelavost.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Vi imate najverovatnije Seboreju. Aplikujte crem. Elidel 2 x dnevno na sve promene. Pokazao se odličnim. Nema kontraindikacija i može se koristiti bez neželjenih efekata. Potrebno je malo strpljenja. Ukoliko ste u mogućnosti, potražite šampon koji sadrži cink piritinoin. Efekat tih šampona je vidljiv za 4 nedelje. Budite uporni.
      Pozdrav.