Poštovani, ultarazvukom mi je ustanovljeno postojanje mulja i zrnaca peska veličine 2-6 mm u žučnoj kesi. Lekar mi je predložio operaciju žučne kese laparoskopskom metodom.  Koliko je opasna ta operacija i koje su posledice na kasniji život i ishranu (pošto sam čuo da se žučna kesa odstranjuje)?

    Odgovoreno: 26. 02. 2007.

    • Operacija je rutinska metoda i kasnije posledice kod vecine ljudi prakticno ne postoje. Svaka operacija nosi sa sobom izvestan rizik ali je u slucaju izvodjenja laparoskopske operacije zucne kese taj rizik minimalan.