Moja komsika ima problema sa gojaznoscu visoka je 165cm ima 101 kg sta Vi preporucujete dijetu ili operaciju zeludca?

    Odgovoreno: 26. 02. 2007.

    • Lecenje se uvek zapocinje dijetom i ako se sprovede pod nadzorom specijaliste-dijeteticara rezultati su skoro zagarantovani. Svaka dijeta predstavlja izuzetan stres za organizam i neophodno je da se sprovodi pod kontrolom lekara. Tek ako dijeta ne da rezultate moze se razmisljati o operaciji gojaznosti koja takodje podrazumeva postoperativno sprovodjenje dijete.