1. Mekotkivna lezija na MR nalazu ramena

    Pitanje broj: #152298

    U aprilu prošle godine mi je dijagnostikovan rabdomiosarkom na nadlaktici leve ruke i amputirana je, bez metastaza. Prošla sam 6 ciklusa adm hemioterapija i od novembra na redovnim kontrolama. Normalno se osećam, vratila sam kilažu. Rana je zarasla, uredna, normalne boje, nemam opipljivih čvorova. Na MR ramena koji sam radila pre tri nedelje zaključak je: mekotkivna lezija u levoj aksili (18*20*21mm) odlika konglomerata uvećanih limfonodusa. Moj onkolog ne razume nalaz, misli da nije patološko, ali nije precizirano. Šalje me na UZ pazuha i abdomena, pa na konzilijum? Šta vi mislite?

    Odgovoreno: 17. 01. 2019.
    • Poštovana,

      Nalaz MR ramena nije konkluzivan, potrebna je dalja dijagnostika i eventualna biopsija limfnih žlezda, s obzirom da se bez PH nalaza u onkologiji nigde ne može. Postupiti shodno savetu onkologa.

      Pozdrav.