1. Hormonski nezavisan karcinom dojke

    Pitanje broj: #149719

    Poštovani, da li mi možete reći nešto više o ovoj dijagnozi: c50, 4 ph ca ductale invasivum gl, mammae g2 ng2, pt3 (55x50x25mm) er sc4 (oko 5% ) , pr sc 0 ki67: 20% her2 3+. Dcis glandulae mammae (kribriformni, komedo i mikropapilarni tip, ng ii) prisutan i čini oko 60% tumora ph (igi axillae sin) lgl 1/22, er 0, pro, her2 3+, 40% , ki 67: 4 imala sam 4 ac, 12 taxola, herceptin i 25 zračenja. Na hormonskoj sam terapiji. Hvala.

    Odgovoreno: 17. 01. 2019.
    • Poštovana,

      Radi se o lokalno uznapredovalom tumoru dojke koji je hormonski nezavisan i biološki agresivan s toga je i ordinirana pored hemioterapije i zračne terapije i specifična biološka terapija-Herceptin koji značajno poboljšava izglede za izlečenje. Postupati u skladu sa preporukama nadležnog onkologa i povremeno proveravati nalaz srca i ejekcionu frakciju s obzirom na hemio i bilošku terapiju koja je ordinirana.

      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #149719

    • Zdravo,Imam 25 godina i gojim se nenormalno 6 meseci. Ljeti sam mrsava inace,a zimi se gojim isto tako 6mj. Da li je to normalno? inace tezina mi je 56kg, a sad imam 75kg. Moze li to biti neki hormonski proremecaj?

    • Postovani, imam 40 godina ustanovljen mi je tumor dojke(2 komada jedan sa milrokalcifikacijama) velicine 12x7mm i 15x10mm . Er 7 PR 8 Her2 1+ Ki 67 45%. Primila sam 4 doze AC tumori su se smanjili na 9,5x6mm i 7,5x6mm . Sada cekam komisiju. Mozete li mi reci sta mogu ocekivati u daljem lecenju. Hvala