Postovani, videla sam na ovom sajtu http: //grupovina. Rs/deal/nanotech-plomba/ ponudu. Da li su te plombe zdrave i da li ih staviti? Hvala

    Odgovoreno: 24. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Nanotech je nova tehnologija, u kojoj se materijalu za belu plombu dodaju delići srebra i kalcijuma milijardu puta manji od milimetra. U laboratorijskim istraživanjima se pokazalo da to srebro ubija bakterije koje izazivaju karijes, a da kalcijum pojačava vezu između plombe i zuba. Međutim, još se ne može sa sigurnošću tvrditi da li je to i u praksi tako. Sve u svemu, ovo su plombe koje se svuda u svetu normalno koriste, pa ne bi trebalo da brinete.

      Ne savetujem, međutim, da stare plombe koje su dobre menjate ovim (ni bilo kojim drugim) plombama. Možete pročitati još o tome kada treba promeniti plombu.