1. Raskliman zub nakon pada deteta

    Pitanje broj: #164795

    Dete (4 god) nam je pre 6 nedelja palo i udarilo zub, gornju jedinicu, koja se rasklimala. Nije se pomerila samo se klima, krvarilo je po obodu desni malo. Zub su nam fiksirali plombom za dvojku. Nakon 6 nedelja zub se i dalje klima, nije promenio boju, nema znakova nikakve upale. Da li bismo mogli da dobijemo Vase misljenje, da li bi trebali da snimimo zub ili nesto slicno?

    Odgovoreno: 13. 11. 2019.
    • Snimanje zuba je obavezno prilikom povreda i to je trebalo biti napravljeno odmah. Fiksiranje zuba plombom za dvojku nije dovoljno da se zub fiksira, potrebno ga je fiksirati sa obe strane i to najcesce zicom koja obuhvata povredjeni zub kao i zube sa obe strane.