1. Reumatoidni artritis - drugo mišljenje

    Pitanje broj: #208261

    Tegobe imam od oktobra 2019. Uz mnogo dana i mjeseci ležanja u bolnici, dijagnosticiran mi je Reumatoidni artritis seronegstiva, prvo suspektno, pa zatim i sigurno. Duže vremena sam liječena kortikosteroidima, Metotreksatom i antimalaricima u kombinaciji. Sve to nije dalo zadovoljavajuće rezultate. Trebam drugo mišljenje iskusnog reumatologa. Hranim se poprilično zdravo ( ne uživam gluten, meso, alkohol ni cigarete ). U posljednjih pola godine sam imala i dva operativna zahvata, lumbo-sakralni Meningokel i cervikalno umetanje podloške za C6. Molim Vaše mišljenje, kao i eventualni pregled i savjet o tome da li Vam trebaju neki svježi nalazi vezani za RA prije Vašeg pregleda ili ne. Napominjem da sam iz BiH, zbog termina. Lijep pozdrav.

    Odgovoreno: 20. 02. 2023.
    • Poštovana,

      Potrebno je preispitati Vašu dijagnozu. Na pregled je potrebno da pacijent dođe pripremljen u smislu: svežih laboratorijskih nalaza (sedimentacija, C-reaktivni protein, kompletna krvna slika sa leukocitnom formulom, osnovni biohemijski nalazi i nalaz urina) i rendgenskih i ultrazvučnih nalaza ukoliko ih ima.

      Lep pozdrav