Poštovani doktore, Imam šifru bolesti M05 i pojavu E11.9..Artritis rheumatoides seropositiva imam već 20 godina.do sada sam koristila lek Pronison i Imuran..Na savet doktora Apro Arnolda interniste i onkologa iz Sente potrebno je te lekove promenuti jer već utiču na jetru i srce.Da li mi možete preporučiti lek.Koja medicinska dokumentacija je Vama potrebna pa bih zakazala termin.

    Odgovoreno: 28. 02. 2022.
    • Poštovana, ukratko ste rekli od čega bolujete, koju ste terapiju koristili i koje moguće posledice imate od ovakvog lečenja.

      Smatram da se na ovakav način ne može dati preporuka za dalje lečenje. Potrebno je znati istoriju Vašeg dosadašnjeg lečenja, razloge zašto se lečite aktuelnom

      terapijom. Osim toga potreban je reumatološki pregled, rendgenski snimci zglobova, laboratorijski nalazi (parametri zapaljenja, kompletna krvna slika, biohemijski

      nalazi, nalaz urina).

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić