Postovani, bila bih vam veoma zahvalna ako biste mogli da mi protumacite sledeci radioloski pregled: sinistrokonveksna skolioza torakalnog segmenta kičmenog stuba? Hvala.

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Sinistrokonveksna skoloza torakalnog segmentna kičmenog stuba- znači da je grudni segment kičmenog stuba iskrivljen u levo od medijalne središnje linije. Od stepena skolioze zavisi dalje lečenje. Potrebna je konsultacija fizijatra i ortopeda