Postovani molim vase tumacenje nalaza uz dojki obe dojke sa pocetnom preraspodelom prema masnom tkivu, incipijentnom fibrocisticnom displazijom u parenhimu. Leva dojka bez direktnih ili indirktnih znakova za fokalne promene. U desnoj dojci, u duk diferencira se ovalna, lako hipogena, jasno ogranicena formacija bez posteriornih fenomena velicinw 17x12 mm, po tipu fibroadenoma, na liniji razdvajanja sk ovalna, jasno ogranicena nesto hipehogenija ovalna formacija benignih morfoloskih karakteristika, velicine oko 10x7mm, po tipu cicitadenoma ili lipoma atipicne strukture, nekoliko lako prosirenih glavnih izvodnih kabala prema sk sirine do 5 mm obe aksile bez znakova za uvecanje regionalnih lgl. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Promene koje su vidjenje u desnoj dojci u donjem unutrašnjem kvadrantu /duk/ po opisanim karakteristikama: oštro ograničena, bez posteriornog fenomena / govori u prilog da je to najverovatnije benigna promena -fibroadenoma. Isto se odnosi i na drugu promenu na spoju spoljnih kvardanata iste dojke- najverovatnije je benigne prirode. Takve promene se prate ultrazvučno, indikovan je pregled i palpacija onkohirurga.
      takođe obzirom na strukturu dojki- masne dojke potrebno je uraditi i mamografiju. Prethodno konsultovati lekara jer niste napisali koliko imate godina.

      dr ljiljana bošnjak spec radiologije
      dom zdravlja jedro