Glk se diferencira ovalno hiperehogeno najpre fibrozno izmenjeno polje parenhima koje dalje direktno posteriorno slabljenje i koje menja oblik i atenuaciju promenom polozaja sonde meri oko 25x19x18mm solidni tu se ehosonografski ne diferenciraju. Aksilarno bez pat. Limfadenopatije. Bi rads ld 3, to je izvestaj nakon ultrazvucnog pregleda dojke pedesetogodisnje gospodje. Da li mozete molim vas da procitate i objasnite o cemu je rec, hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Kao što vidim iz nalaza ultrazvuka u gornjem spolašnjem kvardantu leve dojke vidjena je promena koja po opisu zahteva dalje ispitivanje i smislu mamografije, mr pregleda dojki i pregleda onkohirurga.