Molim vas za objasnjenje vezano za mamu jako se plasim?? Bradice obostrano uvucene za koje pacijentknjinja zna vise od 20 godina.. Obostrano u dojkama dobro razvijeno zlezda no tkivo koje je u fazi atroficnih promena. U predelu spoljnih kvadranata leve dojke izdvaja se solidna tumor ozna promena nepravilnih ivica heterogene strukture sa pojedinačnim hipoehogenim manjim regijama,bez bez posteriorne senke niti hiperehogene ivice.. Dopler signalizacija okoline tumorozne promene uredna.. U aksili işte strane (leve) reaktivne lgl od 10 do cca 16mm.Ostalo tkivo leve dojke pokazuje pojedinacne mikrociste sa pojedinačnim kalfikatima. Dena dojka:Pojedinacne mikrociste u skrukturi jednog zledanog lobusa hipoehogena regija do 8mm..U aksili desne ruke reaktivne lgl do cca 16mm..Koza podkozni prostori i pektoralna fascija slobodni.. Molim objasnjenje molim vas.. Dg tu mammae lac. sin. non tecificata

    Odgovoreno: 14. 09. 2020.
    • Poštovana,

      Vaša mama mora da što pre uradi mamografiju dojki i da se javi na pregled kod Hirurga.

      Ukoliko ta promena nije postojala na prethodnim pregledima,svakako se savetuje patohistološka provera ,odnosno operacija,gde će Patolog reći o kakvoj vrsti promene se radi.

      Sve najbolje,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #173105

    • Marija Jovanov 17. 09. 2020.

      Molim za objasnjenje mama je juce radila mamografiju pa me zanima sta ovo znaci? Da li je nesto opasno? Dojka gradnje ACR b. U gsk ld vidi se intenzivna ne sasvim jasno konturisana senka delom u sumaciji sa zlezda im tkivom dijametra 31*34mm,ciljanim uz predledom na naznacenoj lokalizaciji vidi se vertikalno polozena hipoehogena vaskularizovana promena promera oko 30mm U dojkama se ne vide radioloski suspektne kalcifikacije. Aksilarno obostrano bez patološki izmenjeni limfnih nodusa.. Ti je izveztaj molim objasnjenje.. Hvala unapred