Nalaz: Pregled radjen po standardnom protokolu za MR dojki uz aplikaciju paramagnetnog kontrastnog sredstva. Dojke voluminozne, gradje po topi ACR C.

    Zljezdani parenhim fibroadenozno izmijenjen. U DD nema jasnog izdvajanja solidnih i cisticnih promjena. Na spoju LK prema GLK parcijalno dilatiran duktus promjera 9×2,9mm, njezno prebojenih zidova, bez intraluminalnog sadrzaja. U DLK dilatiran duktus na duzini od 2.2cm, promjera do 0,5cm, bez intraluminalnog sadrzaja, takodje njezno prebojenih zidova. U LD subareolarno prema DMK obalna promjena koja pretezno sadrzi lipomatoznu, te minimalju zljezdanu komponentu, najvjerovatniji fibrolipom, koji je dobro vaskularizovan, promjera 1.2x0.7cm, dobro ogranicen, prebojen po tipu "plato" krivulje. U GLK intramamarni limfatik promjera 8.5x5mm. Znakova neovaskularizacije i patoloskog prebojavanja u dojkama nema. U obje aksile limfativi lipomatoznog centra, kraceg dijametra do 6mm, nisu suspektni.

    BI RADS 3.