1. Šifra duševnog oboljenja f23. 3

    Pitanje broj: #60623

    Šta je duševno oboljenje f23. 3 ? Kako se manifestuje i da li sa tom šifrom mogu otići u invalidsku penziju? Duže vreme se lečim. Da li je za odlazak u penziju sifra f22. 9 jači argument?

    Odgovoreno: 08. 05. 2010.

Komentari na pitanje: #60623

    • Imam šifru f29, već pet godina sam radno nesposobna. Da li imam pravo na penziju?

    • Imam dijagnozu F29, radila sam na crno od 16 godine, nemam radnog staža. Da li imam pravo na invalidsku penziju?

    • Molim Vas za odgovor, lečim se 2 godine. Imam šifre F 603, F 322 i F 29. 5, teških ginekoloških operacija i totalna histerektomija. Da li ima nade za invalidsku penziju? Hvala.

    • Može li se otići u invalidsku penziju sa šiframa f43.1 f32.1 f60.0?

    • Da li se sa dijagnozom F31.1 i f34.1 može ići u invalidsku penziju?

    • Moj unuk ima 18 godina i završenu osnovnu školu po IOP-u. Dijagnoza mu je F 70.1, ima li pravo na invalidsku penziju ili na neki drugi vid pomoći? Živi sa majkom i mlađom sestrom.

    • Moj unuk ima 18 godina života i dijagnozu f70.1. Može li on da ostvari pravo na invalidsku penziju ili bilo kakvo drugo primanje? Završio je osnovnu školu po IOP I. Hvala.

    • Molim Vas za savjet prije 2.5 godine imao sam dijagnozu f.23 koja je brzo zalječena i nakon 6 mjeseci psihijstar ukinuo ljekove odlazio na kontrole i na kontroli zadnjoj psihijstar nije naveo dijagnozu jer nema više psihičkih smetnji i kaže da je ovo bilo prolazno i izlječeno. Kad sam išao na zdrastveni pregled za posao doktorica opće prakse navela dijagnozu i navela da de ne piju ljekovi 2.5 godine jer kaže sustav povlači dijagnozu i kod doktora pregleda medicine rada uz tu potvrdu doktorice opšte prakse traži i mišljenje psihijstra da li sam sposoban za taj posao. Moje pitanje je zašto ako je ova dijagnoza f.23 bila i prolaznog je karaktera i psihijatar napisao izlječen se vodi u kartonu i uvjek prilikom novog zapošljavanja moram da idem kod psihijatra ako sam zdrav?

    • Dijagnoza stečena od 17. godine, a radni staž 3 godine do 28 godina, a sada imam 40 godina. Da li s dijagnozom F29 mogu u invalidsku penziju?

    • Da li šifra G40 pojačana s posledicama dve povezane korone, od kojih jedna s obostranom upalom pluća i 34 godine staža, Šta vi mislite, da li mogu da razmišljam o penziji?

    • Član porodice ima dijagnozun F 29. Da li ima prava na invalidski penziju ?

    • Lečim se već 20 godina, imam četiri šifre. Nesposoban za rad, ne smem na sunce, sloši mi se brzo. Zanimaju me šifre f60.4. f41,1, f23,8 i 32.2. Molim vas pomozite mi da li imam pravo na negu ili tako nešto?

    • Lecim se vec godinu dana pod sifrom f23. 3. Lecen sam rispoleptom, mendileksom i lorazepamom, kasnije ksalol pa zoloft. Sve muke i nevolje koje prate ovu sifru su nestale, osim spavanja. Znaci uspavam se pospavam neki sat i budim se tokom noci obicno u isto vreme i kasnije do jutra tako lezim ali ne mogu da zaspim. Zbog toga neko vreme pijem sanval i bromazepam pa posto i to ne pomaze ukljucen je i karbapin ali opet slaba vajda, ne pomaze. Imate li neki dodatni savet bio bih vam veoma zahvalan. Hvala unapred!