1. Još uvek nisam imala seksualne odnose sa svojim partnerom

    Pitanje broj: #622

    Imam 20 godina i sa svojim partnerom sam u vezi dve godine, ali još nisam imala "klasične" seksualne odnose s njim. Mi stupamo u obostrano zadovoljavanje ali još uvek nismo imali vaginalni seks. Da li to može vremenom da utiče na moje psihičko stanje i da li je to opasno?

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.
    • Poštovana,

      Naravno da to što do sada nisi imala seksualne odnose sa svojim momkom neće negativno uticati ni na tvoje psihičko, niti na tvoje telesno zdravlje. Mnogo veći problem može da bude (pa i da dovede do ozbiljnih psiholoških i seksualnih problema), ako udješ u intimne odnose ako još nisi spremna za njih a samo zbog toga jer to od tebe očekuje ili insistira tvoj momak, ili su neke od tvojih drugarica već to uradile. Kada budeš spremna, to će jednostavno samo doći. Ne žuri nigde, važna je suština a ne brzina kojom ćeš doći do seksualne zrelosti.